
Product Information
Description
Replacement swimming pool filter cartridge element.
Specifications
| Filtration Area | 28 sq ft |
| Diameter | 6" |
| Length | 12-1/4" |
| MPN | PIN28 |
Additional Info
| Category | Pool Products Pool Filters Replacement Filter Cartridge |
| SKU | PST-17-444-2180 |
| MPN | PIN28 |
| Manufacturer | Unicel |
| Weight | 1.25 lb |